Kulturalne pielgrzymowanie

            W kwietniu 2016 roku rozpoczęła się realizacja projektu Kulturalne pielgrzymowanie. Stowarzyszenie Patrzmy Sercem pozyskało na wszystkie działania fundusze ze Starostwa Powiatowego w Kościanie. Projekt realizowały klasa VI, I, II, III gimnazjum oraz klasa II zawodowa.

            W kwietniu rozpoczęliśmy zbieranie informacji na temat Wrocławia. Poznaliśmy historię tego pięknego miasta. Dowiedzieliśmy się, że w dzisiejszym mieście znajduje się wiele instytucji kulturalnych. Jednak każdy, kto chce zwiedzić Wrocław koniecznie musi zwiedzić ZOO. I tak też uczyniliśmy. Wybraliśmy się tam 13 czerwca. ZOO zrobiło na nas niesamowite wrażanie. Szczególnie spodobało nam się Afrykarium i wybieg dla młodych zwierząt. Następnie udaliśmy się oglądać Wrocławskie Fontanny przy Hali Stulecia. Obiad zjedliśmy na przepięknej Starówce zamieszkałej przez krasnale. Później spacer po rynku i powrót do domu.

            ... by poznać Wielkopolskę

            8 czerwca 2016 roku wybraliśmy się do Rogalina. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od długiego spaceru po parku. Od samego początku wrażenie zrobiło na nas skupisko rosnących tam dębów. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć przy Lechu, Czechu i Rusie. Później rokokowy ogród. Następnie zwiedziliśmy rezydencję rodu Raczyńskich. Kolejno odwiedzaliśmy wszystkie pokoje, przez nich zamieszkiwane. Później mieliśmy okazję podziwiać dzieła w galerii obrazów stworzonej przez Edwarda Aleksandra Raczyńskiego. Tam niebywałym przeżyciem było ujrzenie obrazów Jacka Malczewskiego, twórcy, którego malowidła mogliśmy do tej pory oglądać tylko w podręcznikach. W Rogalinie zobaczyliśmy również powozownię.

            Wyjazd do Rogalina został w znacznej części sfinansowany przez Stowarzyszenie "Patrzmy Sercem".

           

 

Czy wiesz że..

  • Wolontariat - pomóż nam
  • OPP możesz przekazać 1% podatku
  • każdy może zostać DARCZYŃCĄ
  • możesz być PARTNEREM

Przekaż 1% swojego podatku z rozliczenia rocznego PIT