Zarażanie książką

                                                            

          W roku szkolnym 2016/2017 Zarażanie książką odbyło się w maju. Tym razem zajmowaliśmy się książką Moniki Utnik-Strugały Mamma mia. Włochy dla dociekliwych. Podczas kilkunastu dni zdobywaliśmy informacje ogólne na temat Włoch. Podczas historii opowiedzieliśmy sobie legendę o Romulusie i Remusie, odkrywaliśmy również starożytny Rzym. Na języku polskim interpretowaliśmy książkę, szukaliśmy informacji o znanych Włochach, dowiedzieliśmy się, czym był renesans, poznawaliśmy kulturę tego pięknego państwa. Na biologii odkrywaliśmy faunę i florę Italii. Podczas lekcji, pod kierunkiem pani Aleksandry Naskręt-Tomczak, graficznie przedstawialiśmy Wenecję i inne urzekające miejsca we Włoszech. Na lekcji religii zbieraliśmy informacje na temat Watykanu. W ramach Zarażania książką odbyły się również konkursy.

            Środki finansowe na realizację projektu Stowarzyszenie Patrzmy Sercem uzyskało ze Starostwa Powiatowego w Kościanie oraz z Urzędu Miasta Kościana.

            Koordynatorami projektu były Anna Hordecka i Katarzyna Smoczyk.                                                

(zdjęcia z projektu dostępne w zakładce Galeria Zarażanie Książką)

 

Zrażanie książką           

Ten projekt realizowany był w naszej szkole już po raz ósmy. W roku szkolnym 2015/2016 dzięki książkom Banzai - Japonia dla dociekliwych Zofii Fabjanowskiej-Micyk oraz Baśniom japońskim uczniowie poznali kulturę Japonii. W wyprawie do Kraju Kwitnącej Wiśni zabrały nas również komiksy. Podczas kilkunastu dni z tymi lekturami odkrywaliśmy życie naszych rówieśników z Azji. Porównywaliśmy swoją kulturę do kultury japońskiej. Na zajęciach artystycznych i technice tworzyliśmy obrazy z Japonią w tle. Podczas przyrody i biologii zdobywaliśmy informacje na temat fauny i flory tego kraju. Charakteryzowaliśmy baśnie japońskie, porównywaliśmy je również z europejskimi. Jak co roku, braliśmy udział w konkursie plastycznym oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem.

            Projekt realizowały klasy szkoły podstawowej i gimnazjalnej. Poszczególnymi grupami opiekowały się panie: Patrycja Kuśnierczak, Zyta Poniży, Aleksandra Naskręt-Tomczak.

Autorkami projektu są panie Anna Hordecka oraz Katarzyna Smoczyk.

            Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz Urząd Miasta Kościana.

Czy wiesz że..

  • Wolontariat - pomóż nam
  • OPP możesz przekazać 1% podatku
  • każdy może zostać DARCZYŃCĄ
  • możesz być PARTNEREM

Przekaż 1% swojego podatku z rozliczenia rocznego PIT