2011.

Ferie zimowe na sportowo!!!

          W pierwszym tygodniu ferii 22 uczniów Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej miało możliwość spędzić ferie na wesoło.
Już w poniedziałek uczniowie wspaniale bawili się na kościańskim basenie. Zabawy w wodzie to wymarzony czas na każdą porę roku, więc i naszym uczniom udzielił się sportowo- pływacki humor.
W drugim dniu ferii został zorganizowany Dzień Niemiecki i nasi podopieczni mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności językowe również grając i bawiąc się, biorąc udział w wielu konkursach. Nauka języka to nie tylko „wkuwanie słówek” ale też znajomość kultury danego kraju. Pod szyldem Kuchnia Niemiecka uczniowie przygotowali samodzielnie niemiecką sałatkę ziemniaczaną i kiełbaski. Dzień ten zakończył się projekcją filmu dla wszystkich podopiecznych.
Trzeci dzień Ferii na sportowo to łyżwy! Niektórzy uczniowie, jeżdżąc na łyżwach, mogli już ze sobą rywalizować, natomiast inni dopiero zaczynali stawiać swoje pierwsze kroki na lodowisku. Śmiechu i radości było wiele, toteż z chęcią wszyscy próbowali wykonywać choćby i najprostsze piruety.
W czwartek dzieci i młodzież uczestniczące w Feriach na sportowo wzięły udział w pogadance na temat bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na śniegu. Były na wycieczce w Straży Pożarnej, gdzie zapoznały się z trudną pracą strażaków i zwiedziły strażnicę - miały też możliwość obejrzenia wozów strażackich. Następnie udały się do Klubu Zabaw Safari, gdzie mogły się "wyszaleć" na zjeżdżalniach, potężnej trampolinie, w basenie z piłeczkami, na ściankach wspinaczkowych i torach przeszkód.

          Zdrowo na sportowo

   Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualna Patrzmy sercem zorganizowało w dniach 27-30 czerwca 2011 roku zajęcia dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych w Kościanie. Udział wzięło w nich 20 uczniów. Zajęcia rozpoczynały się każdego dnia o 9.00 i trwały do 14.00

27.06.2011r - W pierwszym dniu zajęć młodzież wraz z opiekunami udała się do Nenufaru, gdzie brała udział w programie "Z piratami dookoła świata". Celem programu było odnalezienie skarbu przez dzieci. W poszukiwaniach pomagali im Piraci,Karaibki oraz Indianie. Atmosferę przygody kształtowało odnajdywanie wskazówek umieszczonych przy miniaturach znanych budowli świata, a także płynięcie tratwami i zdobywanie dyplomu poszukiwacza skarbu. Na zakończenie pobytu w Nenufarze odbyło się wielkie ognisko, na którym dzieci piekły kiełbaski.

28.06.2011 - W tym dniu spotkaliśmy się bardzo wcześnie, bo już o godzinie 8.00, ponieważ młodzież uczestniczyła w wycieczce na basen. Pobyt na basenie nie tylko poprawił kondycję fizyczną dzieci, ale sprawił im ogromną frajdę. Kąpiel w basenie, mała zjeżdżalnia, a przede wszystkim zjazd w rurze to przyczyny wspaniałej zabawy, dobrego humoru i mnóstwa pozytywnych emocji, które będą długo wspominać.

29.06.2011 - Tego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych. W grupach wykonywały prace plastyczne. Młodzież wykazały się ogromną pomysłowością oraz umiejętnością współpracy w grupie.

30.06.2011 - Ostatni dzień zajęć przywitał nas opadami deszczu. Mimo jednak brzydkiej pogody dzieci uczestniczyły w wycieczce do pobliskiego lasu w Racocie, gdzie odbyły się gry i zabawy na świeżym powietrzu, zorganizowano również podchody. W każdym dniu zajęć dzieci miały możliwość spożywania posiłków: kiełbasa z grilla, ciastka, drożdżówki, na desr były lody.

Paraolimpiada

          3 czerwca w Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej w Kościanie dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Patrzmy sercem, odbyła się PARAOLIMPIADA pod hasłem: WYSTARTUJ, A ZWYCIĘŻYSZ. Uczestniczyło w niej 80-ciu uczniów tej szkoły. Paraolimpiadę rozpoczął hymn Olimpiad Specjalnych, a uczniowie wnieśli na boisko flagę podarowaną przez Irenę Szewińską. Pani Dyrektor Jolanta Frąszczak powitała wszystkich uczniów oraz wolontariuszy. Przekazane zostały również informacje organizacyjne n/t kart startowych. Impreza odbyła się na boisku szkolnym, gdzie przeprowadzono konkurencje o charakterze rekreacyjno-sportowym: Super ringo, Szybka turysta, Wesołe koło, Traf do bramki, Rzut do celu, Wahadło, Wesoły tor przeszkód, Pinokio, Siłacz. Koordynatorem imprezy była Danuta Szymańska, współpracowali z nią: Maria Pluta, Małgorzata Skałuba, Lidia Picz, Izabela Szaflińska, Monika Sierpińska, Barbara Kaczmarek , Aleksandra Tomczak, Agnieszka Trąbka, Szymon Skotarek. Nagrody zakupione zostały z dofinansowania urzędu Miasta, o które to bardzo zabiegało Stowarzyszenie Patrzmy sercem. Uczniowie otrzymali plecaki szkolne, zestawy przyborów szkolnych oraz owoce.

Baw się razem z nami

          1 czerwca 2011 r. odbył się w naszej szkole festyn z okazji Dnia Dziecka pt. Baw się razem z nami!. Głównym celem zabawy było wdrażanie uczniów do rekreacji oraz czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i sportowym szkoły. Wszyscy uczniowie chętnie brali udział w przygotowanych dla nich zadaniach. Na boisku szkolnym rozegrano konkurencję zespołową dla uczniów klas gimnazjalnych. W zawodach wzięły udział dwie 6-cio osobowe drużyny klas gimnazjalnych, które rozegrały mecz hokeja. O zwycięstwie zadecydował wynik meczu. Zawodnicy, którzy wzięli udział w grze zespołowej otrzymali nagrody rzeczowe. Zabawy muzyczno-ruchowe przeprowadzili wyznaczeni opiekunowie, którzy wcześniej przygotowali miejsca do gier i zabaw i przez cały czas trwania konkursów czuwali nad bezpieczeństwem uczniów. Dobrze zorganizowane i prawidłowo przeprowadzone zawody sportowe i zabawy muzyczno - ruchowe pokazały uczestnikom, że należy przestrzegać zasad zdrowej rywalizacji i kulturalnego dopingu. Konkurs muzyczny Jaka to melodia? wzbudził wśród uczniów duże zainteresowanie i wywołał wiele emocji. Imprezami towarzyszącymi podczas festynu było malowanie dzieciom twarzy przez nauczycieli naszej Zespołu Szkół im. M.Konopnickiej w Kościanie. Był poczęstunek dla wszystkich uczestników festynu. Uczniowie posilili się kiełbasą z musztardą i bułką, wafelkiem i sokiem owocowym. Była również słodka niespodzianka: ciasto upieczone przez rodziców oraz napoje.

Wycieczka do Karpacza

          W dniach od 31maja do 3 czerwca 2011 r. odbyła się wycieczka do Szklarskiej Poręby i Karpacza, w której udział brali uczniowie klasy III ZSZ i III gimnazjum . Liczba uczestników 19 uczniów w tym trzech opiekunów: R. Skrzypek G. Skrzypek A. Puzyrewicz. Młodzież zwiedziła Szklarska Porębę, Karpacz, miasteczko Western City, hutę szkła, oraz odbyła pieszą wycieczkę na Snieżkę najwyższy szczyt Karkonoszy. Koszt wycieczki 5036,22 zł

Ferie zimowe na sportowo

          Ferie zimowe na sportowo odbyły się w terminie od 31 stycznia do 3 lutego 2011r. W zimowych spotkaniach wzięło udział 22 uczniów. Pierwszego dnia dzieci spotkały się w szkole o godzinie 9:00. Po śniadaniu udali się na basen. Tam podzielono ich na grupy. Grupa I to dzieci, które uczyły się pływać, grupa II to osoby, które uczyły się pływać , grupa III to starsi, którzy korzystali z możliwości doskonalenia umiejętności pływackich. Dzieci do szkoły wróciły o godzinie 13:00.
1 lutego był Dniem niemieckim . Był to czas, w którym dzieci zdobywały wiedzę na temat krajów niemieckojęzycznych. Poza tym grupa uczyła się języka niemieckiego. Wszystko to wykładane było w sposób wesoły i bardzo atrakcyjny dal młodego człowieka. Podczas zajęć odbyły się: quizy, konkursy, zagadki. Na łyżwy dzieci wybrały się 2 lutego. Część z nich stawiała na lodowisku pierwsze kroki, a część doskonaliła zdobyte już umiejętności. Do szkoły dzieci wróciły około godziny 13:00.
Na zakończenie ferii na sportowo tj. 3 lutego wszyscy wybrali się do gospodarstwa agroturystycznego do Kiełczewa. Tam uczniowie jeździli bryczkami, zwiedzali okolicę. Na koniec był słodki poczęstunek.

          Im wcześniej, tym skuteczniej

Beneficjentami projektu Im wcześniej, tym skuteczniej było 12 dzieci w wieku od 1 do 8 lat objętych opieką Zespołu Wczesnego Wspomagania przy Zespole Szkół Specjalnych w Kościanie oraz ich rodzice. Działania projektowe to cykliczne zajęcia integracyjne (prowadzone metodą Weroniki Sherborn) oraz impreza integracyjna z okazji Dnia Dziecka (dla dzieci i rodziców). Realizacja projektu rozpoczęła się 1 kwietnia a skończyła 30 listopada 2010r. Poza tym dzięki funduszom z Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu udało się przygotować prezentację multimedialną na temat form i placówek wsparcia dla osób niepełnosprawnych na terenie powiatu kościańskiego. Dotację na realizację Im wcześniej, tym skuteczniej Stowarzyszenie uzyskało z Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Czy wiesz że..

  • Wolontariat - pomóż nam
  • OPP możesz przekazać 1% podatku
  • każdy może zostać DARCZYŃCĄ
  • możesz być PARTNEREM

Przekaż 1% swojego podatku z rozliczenia rocznego PIT