2012.

Jeśli zdrowo, to tylko na sportowo!!!

          W dniach od 02.07.12 do 06.07.12 odbyły się WAKACJE LETNIE NA SPORTOWO organizowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną „PATRZMY SERCEM” oraz dzięki dofinansowaniu Powiatu Kościańskiego.
          Część zajęć została zorganizowana na terenie Zespołu Szkół Specjalnych w Kościanie. Pierwszy dzień dzieci spędziły w NENUFARZE Wiosce Pirackiej .Dzieci pływały tratwą w poszukiwaniu pirata Pierdzisława, szukały skarbu zgodnie ze wskazówkami i mapą, odwiedziły Świat Bajek a na sam koniec pirackiej przygody odbyła się dyskoteka i pieczenie kiełbasek przy ognisku.
          Drugi dzień dzieci spędziły na Miejskim Basenie gdzie korzystały z wodnych atrakcji. W środę dzieci zostały w szkole gdzie Panie przygotowały dla dzieci pełno atrakcji. Najpierw dzieci z pomocą Pań przygotowały kolorowe farby później na papierze odrysowały sylwetkę człowieka a na końcu pomalowały ludziki tęczowymi kolorami. Później z pomocą Pań dzieci przygotowały spagetti oraz pyszne gofry z dżemem lub bitą śmietaną.
          Kolejnego dnia dzieci najpierw oglądały film „SMERFY”, następnie robiły desery lodowe a na koniec mogły skorzystać z komputerów.
          W ostatnim dniu dzieci robiły mandele z różnych naturalnych składników takich jak szyszki, liście, patyki i itp. na koniec upiekły placek drożdżowy z owocami.

Sport i zabawa, to humoru podstawa!!!

          Festyn z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole pod tym właśnie tytułem. Na realizację tego projektu pieniądze pozyskano z Gminy Miejskiej. Głównym celem zabawy było wdrażanie uczniów do rekreacji oraz czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i sportowym szkoły. Wszyscy uczniowie chętnie brali udział w przygotowanych dla nich zadaniach.
Na sali gimnastycznej rozegrano konkurencję sportową – tenisa stołowego dla uczniów klas gimnazjalnych i nauczycieli. Zawodnicy, którzy wzięli udział w grze zespołowej otrzymali nagrody rzeczowe. Konkurencje indywidualne i tory przeszkód przeprowadzili wyznaczeni opiekunowie, którzy wcześniej przygotowali miejsca do gier i zabaw. Zorganizowane i przeprowadzone zawody sportowe i konkurencje indywidualne pokazały uczestnikom, że należy przestrzegać zasad zdrowej rywalizacji i kulturalnego dopingu. Konkurs muzyczny Karaoke wzbudził wśród uczniów duże zainteresowanie i wywołał wiele emocji. Zadaniem uczniów było zaśpiewanie piosenki do podkładów muzycznych.           Zabawę przeprowadzili wyznaczeni opiekunowie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.
                  Imprezami towarzyszącymi podczas festynu było malowanie dzieciom twarzy przez nauczycieli naszej szkoły.
Organizatorzy zapewnili poczęstunek dla wszystkich uczestników festynu. Fundusze na przeprowadzenie imprezy pozyskano ze Starostwa Powiatowego.

Wyjazd rehabilitacyjno-turystyczny - Zakopane

          W dniach od 27 maja do 1 czerwca 2012 r. odbyła się wycieczka do Zakopanego, w której brali udział uczniowie klasy I ZSZ i II gimnazjum.
          Pozyskano pieniądze ze Starostwa Powiatowego oraz z Gminy Miejskiej na realizację projektu.
W trakcie 5 dniowej wycieczki odbyliśmy piesze wycieczki nad; Morskie Oko, Gubałówkę, Dolinę Kościeliską po drodze zwiedzając jaskinię Mroźną.
          W kolejnym dniu wycieczki wjechaliśmy kolejką linową na Kasprowy Wierch . Podziwialiśmy zabytki Zakopanego, a także wspinaliśmy się na skocznię narciarską. Wieczorami odbywały się dyskoteki,a także zorganizowano ognisko z pieczeniem kiełbasy. W drodze powrotnej do domu odbyliśmy 4 godzinną wycieczkę po Krakowie.
Późną nocą wracaliśmy do Kościana zmęczeni ale pełni wrażeń i atrakcji.

Ferie zimowe na sportowo!!!

          W pierwszym tygodniu ferii 22 uczniów Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej miało możliwość spędzić ferie na wesoło.
          Już w poniedziałek uczniowie wspaniale bawili się na kościańskim basenie. Zabawy w wodzie to wymarzony czas na każdą porę roku, więc i naszym uczniom udzielił się sportowo- pływacki humor.
          W drugim dniu ferii został zorganizowany Dzień Niemiecki i nasi podopieczni mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności językowe również grając i bawiąc się, biorąc udział w wielu konkursach. Nauka języka to nie tylko „wkuwanie słówek” ale też znajomość kultury danego kraju. Pod szyldem Kuchnia Niemiecka uczniowie przygotowali samodzielnie niemiecką sałatkę ziemniaczaną i kiełbaski. Dzień ten zakończył się projekcją filmu dla wszystkich podopiecznych.
          Trzeci dzień Ferii na sportowo to łyżwy! Niektórzy uczniowie, jeżdżąc na łyżwach, mogli już ze sobą rywalizować, natomiast inni dopiero zaczynali stawiać swoje pierwsze kroki na lodowisku. Śmiechu i radości było wiele, toteż z chęcią wszyscy próbowali wykonywać choćby i najprostsze piruety.
          W czwartek dzieci i młodzież uczestniczące w Feriach na sportowo wzięły udział w pogadance na temat bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na śniegu. Były na wycieczce w Straży Pożarnej, gdzie zapoznały się z trudną pracą strażaków i zwiedziły strażnicę - miały też możliwość obejrzenia wozów strażackich. Następnie udały się do Klubu Zabaw Safari, gdzie mogły się "wyszaleć" na zjeżdżalniach, potężnej trampolinie, w basenie z piłeczkami, na ściankach wspinaczkowych i torach przeszkód.

Czy wiesz że..

  • Wolontariat - pomóż nam
  • OPP możesz przekazać 1% podatku
  • każdy może zostać DARCZYŃCĄ
  • możesz być PARTNEREM

Przekaż 1% swojego podatku z rozliczenia rocznego PIT