Promujemy zdrowie

Projekty promujące zdrowy, aktywny tryb życia współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz Urząd Miasta Kościana- rok 2017

 

W  roku 2017 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach na basenie, w sali zabaw Nufrik oraz w Centrum Rodzinnym WMB w Lesznie. Przeprowadzenie wyżej wymienionych zadań było możliwe dzięki realizacji projektów: Morsik IX-zabawy sensomotoryczne w wodzie, "Zwinne ruchy bystra głowa II" - zabawy psychomotoryczne w sali zabaw Nufrik oraz "Każde dziecko o tym wie-chcesz być zdrowy ruszaj się"- dzień aktywnego wypoczynku w krainie zabaw.

Zadania były współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Kościana oraz Powiatu Kościańskiego. Oto krótkie sprawozdanie z projektów.

Morsik IX-zabawy sensomotoryczne w wodzie

Nasi uczniowie poprzez udział w aktywnościach kierowanych i swobodnych  nabyli  nowe doświadczenia i umiejętności w sferze ruchowej, poznawczej, samoobsługowej, doskonalili formy komunikacyjne, a także uczyli się zasad funkcjonowania w miejscach publicznych (szatnia, pływalnia, autobus itp.) Zajęcia w środowisku wodnym przyczyniły się do poprawy sytuacji zdrowotnej naszych podopiecznych przede wszystkim dzięki ćwiczeniom nastawionym na korekcję wad postawy oraz ćwiczeniom z zakresu integracji sensorycznej.

 

"Zwinne ruchy bystra głowa II" - zabawy psychomotoryczne w sali zabaw Nufrik

Duża przestrzeń, różnorodność oddziaływań , możliwość stopniowania  poziomu trudności zadań to walory, które skłoniły nas do wyboru tego miejsca jako środowiska przyjaznego dzieciom. Podczas pobytu na sali zabaw dzieci zależnie od stanu sprawności ruchowej mogły angażować się w zadania o różnym stopniu trudności. Podkreślenia wymaga fakt, że zgromadzony w tym obiekcie sprzęt umożliwił wszechstronne oddziaływania na sferę ruchową dziecka. Otoczenie sali zabaw pozwalało nam na wnikliwą obserwację funkcjonalną dzieci w kontekście indywidualnym i społecznym.

 

"Każde dziecko o tym wie-chcesz być zdrowy ruszaj się"- dzień aktywnego wypoczynku w krainie zabaw

W ramach projektu zorganizowane zostały  dwa jednodniowe wyjazd do Centrum Rodzinnego WMB w Lesznie. W każdym z wyjazdów brało udział 15 uczniów z niepełnosprawnością intelektualną oraz 3 opiekunów. Pobyt w Centrum Rodzinnym był niewątpliwe wielkim przeżyciem dla naszych podopiecznych. Dzieci z ogromną radością korzystały z sali zabaw zjeżdżając po torze saneczkoweym, potrójnej mega- zjeżdżalni oraz bawiąc się na karuzeli z kokosami. Duże wrażenie wywarła też podłoga interaktywna oraz kraina talentów gdzie nasi uczniowie mogli np. konstruować ogromne budowle. Jednak największą atrakcją dla naszych podopiecznych było spotkanie z tygryskiem ( dzieci mogły zatańczyć z nim na mini-dyskotece, zrobić wspólne zdjęcie) oraz rozgrywki na torze bowlingowym ( wszystkie dzieci były na takim torze pierwszy raz!). Wyjazd do Centrum Rodzinnego WMB w Lesznie dostarczył naszym uczniom mnóstwo niezapomnianych emocji i przeżyć, pozwolił na  atrakcyjne i aktywne spędzenie czasu wolnego. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz tam powrócimy.                                                                         

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ

Jadwiga Marcinkowska

                                                                                  Magdalena Perekietka

                                                                                  Monika Włodarczak

 

                                                                                            

Czy wiesz że..

  • Wolontariat - pomóż nam
  • OPP możesz przekazać 1% podatku
  • każdy może zostać DARCZYŃCĄ
  • możesz być PARTNEREM

Przekaż 1% swojego podatku z rozliczenia rocznego PIT