2017

Projekty promujące zdrowy, aktywny tryb życia współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz Urząd Miasta Kościana- rok 2017

W  roku 2017 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach na basenie, w sali zabaw Nufrik oraz w Centrum Rodzinnym WMB w Lesznie. Przeprowadzenie wyżej wymienionych zadań było możliwe dzięki realizacji projektów: Morsik IX-zabawy sensomotoryczne w wodzie, "Zwinne ruchy bystra głowa II" - zabawy psychomotoryczne w sali zabaw Nufrik oraz "Każde dziecko o tym wie-chcesz być zdrowy ruszaj się"- dzień aktywnego wypoczynku w krainie zabaw.

Zadania były współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Kościana oraz Powiatu Kościańskiego. Oto krótkie sprawozdanie z projektów.

Morsik IX-zabawy sensomotoryczne w wodzie

Nasi uczniowie poprzez udział w aktywnościach kierowanych i swobodnych  nabyli  nowe doświadczenia i umiejętności w sferze ruchowej, poznawczej, samoobsługowej, doskonalili formy komunikacyjne, a także uczyli się zasad funkcjonowania w miejscach publicznych (szatnia, pływalnia, autobus itp.) Zajęcia w środowisku wodnym przyczyniły się do poprawy sytuacji zdrowotnej naszych podopiecznych przede wszystkim dzięki ćwiczeniom nastawionym na korekcję wad postawy oraz ćwiczeniom z zakresu integracji sensorycznej.

"Zwinne ruchy bystra głowa II" - zabawy psychomotoryczne w sali zabaw Nufrik

Duża przestrzeń, różnorodność oddziaływań , możliwość stopniowania  poziomu trudności zadań to walory, które skłoniły nas do wyboru tego miejsca jako środowiska przyjaznego dzieciom. Podczas pobytu na sali zabaw dzieci zależnie od stanu sprawności ruchowej mogły angażować się w zadania o różnym stopniu trudności. Podkreślenia wymaga fakt, że zgromadzony w tym obiekcie sprzęt umożliwił wszechstronne oddziaływania na sferę ruchową dziecka. Otoczenie sali zabaw pozwalało nam na wnikliwą obserwację funkcjonalną dzieci w kontekście indywidualnym i społecznym.

"Każde dziecko o tym wie-chcesz być zdrowy ruszaj się"- dzień aktywnego wypoczynku w krainie zabaw

W ramach projektu zorganizowane zostały  dwa jednodniowe wyjazd do Centrum Rodzinnego WMB w Lesznie. W każdym z wyjazdów brało udział 15 uczniów z niepełnosprawnością intelektualną oraz 3 opiekunów. Pobyt w Centrum Rodzinnym był niewątpliwe wielkim przeżyciem dla naszych podopiecznych. Dzieci z ogromną radością korzystały z sali zabaw zjeżdżając po torze saneczkoweym, potrójnej mega- zjeżdżalni oraz bawiąc się na karuzeli z kokosami. Duże wrażenie wywarła też podłoga interaktywna oraz kraina talentów gdzie nasi uczniowie mogli np. konstruować ogromne budowle. Jednak największą atrakcją dla naszych podopiecznych było spotkanie z tygryskiem ( dzieci mogły zatańczyć z nim na mini-dyskotece, zrobić wspólne zdjęcie) oraz rozgrywki na torze bowlingowym ( wszystkie dzieci były na takim torze pierwszy raz!). Wyjazd do Centrum Rodzinnego WMB w Lesznie dostarczył naszym uczniom mnóstwo niezapomnianych emocji i przeżyć, pozwolił na  atrakcyjne i aktywne spędzenie czasu wolnego. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz tam powrócimy.                                                                         

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII 

centrum-rodzinne-wmb-2017           nufrik-2017           morsik-2017

                                               

Jadwiga Marcinkowska, Magdalena Perekietka, Monika Włodarczak

                                                                                 

                                                                                 

Wycieczka do Torunia

  ​19 czerwca 2017 roku udaliśmy się na dwudniową wycieczkę do Torunia. Przed wyjazdem rezerwowaliśmy i kupowaliśmy bilety. Poza tym uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznawaliśmy historię i kulturę Torunia.
​Miejscem naszego noclegu było Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży. Plan wycieczki był bardzo napięty. Tuż po przyjeździe i zakwaterowaniu, udaliśmy się do Domu Legend. Tam też poznaliśmy krótka historię Torunia. Następnie spacer po tym niepowtarzalnym mieście i warsztaty w Muzeum Piernika. Nasze wypieki zabraliśmy ze sobą. Wieczorem powróciliśmy do hostelu. Drugiego dnia, od samego rana zwiedziliśmy muzeum Młyn Wiedzy. Było to miejsce, które spodobało nam się najbardziej. Na sześciu piętrach mogliśmy odkrywać naukę poprzez przeróżne doświadczenia. Później udaliśmy się na rynek, aby odbyć przejażdżkę  melaksem i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat miasta Kopernika.
​Nasz wyjazd do Torunia był możliwy dzięki dofinansowaniu projektu pt. "Kulturalne pielgrzymowanie" przez Starostwo Powiatowe w Kościanie Urząd Miasta Kościana oraz Starostwo Powiatowe w Kościanie. Koordynatorami projektu były panie: Anna Hordecka i Katarzyna Smoczyk.
W wyjeździe udział wzięli: uczniowie klasy I gimnazjum i I zawodowej. Opiekę nad nimi sprawowały panie: Anna Hordecka, Patrycja Kuśnierczak, Renata Skrzypek oraz Katarzyna Smoczyk.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII   TORUŃ-2017

 

 

 

Wrześniowa zbiórka żywności 2017

Dziękujemy wszystkim  Mieszkańcom Kościana, którzy włączyli się do  WRZEŚNIOWEJ ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI  w kościańskich marketach w dniach 29 – 30 września 2017 roku.

W szczególności dziękujemy Wolontariuszom oraz ich Opiekunom :

Pani  HANNIE KUCIAK  oraz Wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 1

Pani DYREKTOR LUCYNIE  NAPIERALE oraz Wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 4

Panu ROBERTOWI PADURKOWI oraz Wolontariuszom z I LO w Kościanie.

Dzięki Państwa ofiarności zebraliśmy 1050 kg

Towar został przekazany najbardziej potrzebującym rodzinom.

                                                                   DZIĘKUJEMY!!!!

 

 

 

"ZARAŻANIE KSIĄŻKĄ"

          W roku szkolnym 2016/2017 Zarażanie książką odbyło się w maju. Tym razem zajmowaliśmy się książką Moniki Utnik-Strugały Mamma mia. Włochy dla dociekliwych. Podczas kilkunastu dni zdobywaliśmy informacje ogólne na temat Włoch. Podczas historii opowiedzieliśmy sobie legendę o Romulusie i Remusie, odkrywaliśmy również starożytny Rzym. Na języku polskim interpretowaliśmy książkę, szukaliśmy informacji o znanych Włochach, dowiedzieliśmy się, czym był renesans, poznawaliśmy kulturę tego pięknego państwa. Na biologii odkrywaliśmy faunę i florę Italii. Podczas lekcji, pod kierunkiem pani Aleksandry Naskręt-Tomczak, graficznie przedstawialiśmy Wenecję i inne urzekające miejsca we Włoszech. Na lekcji religii zbieraliśmy informacje na temat Watykanu. W ramach Zarażania książką odbyły się również konkursy.

            Środki finansowe na realizację projektu Stowarzyszenie Patrzmy Sercem uzyskało ze Starostwa Powiatowego w Kościanie oraz z Urzędu Miasta Kościana.

            Koordynatorami projektu były Anna Hordecka i Katarzyna Smoczyk.                                                

(zdjęcia z projektu dostępne w zakładce Galeria Zarażanie Książką)

 

 

 

 

  Wielkanocna zbiórka żywności 2017

Dziękujemy wszystkim  mieszkańcom Kościana którzy włączyli się do  WIELKANOCNEJ ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI  w kościańskich marketach w dniach 31 marca 2017 roku do 1 kwietnia 2017 roku.

W szczególności dziękujemy wolontariuszom oraz ich opiekunom :

Pani Honoracie Fryder- Michalczyk oraz wolontariuszom z Zespołu Szkół nr.1

Pani Katarzynie Taciak oraz wolontariuszom z Zespołu Szkół nr.4

Panu Robertowi Padurkowi oraz wolontariuszom z I LO w Kościanie.

Dzięki Państwa ofiarności zebraliśmy 1500kg

Towar został przekazany najbardziej potrzebującym rodzinom.

 

 

 

Na stronie Stowarzyszenia  zamieszczono błędny numer konta.

W dniu 5 kwietnia 2017 roku błąd został skorygowany.

Za utrudnienia z tego powodu bardzo Państwa przepraszamy.

Dziękujemy Państwu za ciągłe wsparcie naszych działań.

 

 

 

Czy wiesz że..

  • Wolontariat - pomóż nam
  • OPP możesz przekazać 1% podatku
  • każdy może zostać DARCZYŃCĄ
  • możesz być PARTNEREM

Przekaż 1% swojego podatku z rozliczenia rocznego PIT