Promujemy zdrowie

Projekty promujące zdrowy, aktywny tryb życia współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz Urząd Miasta Kościana

W  roku 2016 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach na basenie, w sali zabaw Nufrik oraz w wyjeździe do Parku Rozrywki w Skórzewie koło Poznania. Przeprowadzenie wyżej wymienionych zadań było możliwe dzięki realizacji projektów: „Wędrówka po zdrowie II” „Morsik VIII”, „Bystre ruchy, zwinna głowa” oraz „Żeby ciągle sprawnym być, muszę wciąż aktywnie żyć” Zadania były współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Kościana oraz Powiatu Kościańskiego. Oto krótkie sprawozdanie z projektów.

„Zwinne ruchy, bystra głowa” – zabawy psychomotoryczne w sali zabaw Nufrik

Zabawy w sali zabaw wpłynęły korzystnie na rozwój umiejętności psychoruchowych naszych uczniów. Dzieci zależnie od stanu sprawności psychoruchowej mogły angażować się w zadania o różnym stopniu trudności. Atrakcyjne przyrządy pozwoliły wzbogacić stymulację polisensoryczną. Otoczenie sali zabaw pozwalało nam na wnikliwą obserwację funkcjonalną dzieci w kontekście indywidualnym i społecznym. Obecność w tym obiekcie wpływała na dzieci bardzo aktywizująco. Była także istotnym wzmocnieniem toczącego się procesu edukacyjnego.

„Morsik VIII” - cykl zajęć z elementami korektywy, integracji sensorycznej oraz treningu aktywności motorycznej w wodzie

Program „Morsik VIII” pozwolił na rozpowszechnienie aktywności ruchowej w wodzie wśród dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Zajęcia w środowisku wodnym przyczyniły się do poprawy sytuacji zdrowotnej naszych podopiecznych przede wszystkim dzięki ćwiczeniom nastawionym na korekcję wad postawy, ćwiczeniom oddechowym i relaksacyjnym a także dostarczając wielu wrażeń sensorycznych. Nasi uczniowie mogli aktywnie i przyjemnie spędzić czas wolny, uwierzyć w swoje możliwości oraz otworzyć się na rekreację i aktywność ruchową w wodzie.

„Żeby ciągle sprawnym być, muszę wciąż aktywnie żyć”. Dzień aktywnego wypoczynku w parku rozrywki.

W ramach projektu zorganizowany został jeden wyjazd do Parku Rozrywki Rodzinka w Skórzewie. W wyjeździe brało udział 15 uczniów z niepełnosprawnością intelektualną oraz 3 opiekunów. W trakcie pobytu w parku rozrywki dzieci bawiły się na wielopoziomowej konstrukcji zabawowej (tzw. małpi gaj), korzystały z przepięknego zewnętrznego placu zabaw, ścianki wspinaczkowej, podłóg interaktywnych, rysowały kredą na ogromnej tablicy. Wyjazd do parku rozrywki dał naszym podopiecznym wiele radości, umożliwił atrakcyjne spędzenie czasu wolnego, dostarczył mnóstwo niezapomnianych emocji i przeżyć. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz tam powrócimy.

ZACHĘCAM DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ

                                                                                              Jadwiga Marcinkowska

                                                                                              Magdalena Perekietka

                                                                                              Monika Włodarczak

Czy wiesz że..

  • Wolontariat - pomóż nam
  • OPP możesz przekazać 1% podatku
  • każdy może zostać DARCZYŃCĄ
  • możesz być PARTNEREM

Przekaż 1% swojego podatku z rozliczenia rocznego PIT